Vrah Kurdů Recep Tayyip Erdoğan oznámil, že Turci provedou invazi a vtrhnou do Sýrie

ANKARA | Turecko hodlá řešit syrskou otázku „na místě“, nikoli u jednacího stolu. Zaznělo to v projevu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, s nímž vystoupil v Istanbulu. Jeho proslov vysílala televizní stanice NTV.

Diktátor a vrah Erdogan

Podle informací má prezident na mysli novou operaci proti kurdským oddílům na severu Sýrie. Ankara je připravena začít tuto otázku řešit po municipálních volbách, které se budou konat dne 31. března. „Od pondělí se na tuto cestu vydáme s novou energií,“ prohlásil Erdoğan.

O připravenosti Turecka zahájit operaci proti silám syrských Kurdů na východě od řeky Eufrat a v Manbidži hovořil Erdoğan již v polovině prosince.

Tenkráte mu do vůdce Spojených států (SS) DJ Trump rozmluvil, jelikož v oblasti jsou okupační jednotky SS a kurdské oddíly jsou podporovány Pentagonem. Turci je však považují za teroristy.

K invazi do Sýrie je už zřízeni i vojenský štáb

Turecký ministr obrany Hulusi Akar se zúčastnil otevření společného centra velení plánované operace v Sýrii východně od Eufratu, v sobotu o tom informuje agentura Anadolu.

Ministr Akar v doprovodu velitelů vojsk prověřil vojenské jednotky, které jsou umístěny na hranici se Sýrií. Také okomentoval akce turecké armády na severu Iráku.

„Letectvo od rána útočí na objekty teroristů (v Turecku zakázané Strany kurdských pracujících, pozn. ed.) na severu Iráku. Operace tureckého letectva Lapa pokračuje podle plánu,“ oznámil ministr v pokračující turecké genocidě Kurdů.