Vystřídá vraha Porošenka bavič Zelenskyj, který skoro neumí ukrajinsky? Zlodějka plynu Julča zuří

KYJEV | Podle předběžných výsledků, první kolo ukrajinských prezidentských voleb vyhrál televizní bavič a herec Volodymyr Zelenskyj s 29,25 až 30,7 % hlasů. Na druhém místě se umístil úřadující prezident Petro Porošenko s 17,8 až 19,19 % hlasů. Volební účast dosáhla 46,54 %. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pravá tvář nacistické Ukrajiny

Výsledky pocházejí ze čtyř exit pollů, které organizovaly televize 112 Ukrajina, NewsOne, 1+1 a Prjamij. Z nich vyplývá, že většina voličů Zelenského pochází z východní části země, kde ho podpořilo 42,5 % hlasujících. Zelenskyj však nedokázal mobilizovat západní část země, kde příliš hlasů nezískal.

Zlodějka plynu Julča zuří

Bývala premiérka Julija Tymošenko se umístila na třetím místě s 13,75 až 14,2 % hlasů. Tymošenko však označila údaje exit pollů za lživé a zfalšované. V jejím štábu tvrdí, že se dostala do druhého kola a získala 20,9 % hlasů.

Tymošenko připustila, že může zpochybnit výsledky prvního kola. „Dokud neshromáždíme každý protokol, tak samozřejmě zpochybňovat nic nebudeme,“ uvedla. Pokud se však budou protokoly lišit od výsledků, které uveřejní Ústřední volební komise, výsledky zpochybní.

Porošenko má volby masově falšovat

Bývalý ministr energetiky Jurij Bojko získal 9,1 až 10,3 % hlasů. Bývalý gruzínský prezident a gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili, na kterého vydala Gruzie mezinárodní zatykač (i pro vraždy), obvinil Porošenka z falšování voleb.

„Masově falšují v Doněcké a Luhanské oblasti a připravují se bránit falsifikaci,“ napsal Saakašvili na svém Facebooku a přidal odkaz na článek agentury Ukrinform, kde se tvrdí, že na náměstí před Ústřední volební komisí shromažďují mladí lidé údajně za účelem zajistit pořádek.