Venezuela informovala o další sabotáži na energetickém systému

CARACAS | Venezuelská vláda informovala o tom, že v zemi došlo k několika souběžným útokům na energetický systém. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Terorismus banditů z Washingtonu? Požár elektrárny ve Venezuele | repro: twitter

„K novým synchronním útokům na systém generace a distribuce elektřiny došlo ve dnech 29. a 30. března. Buďte si jistí tím, že pokusy o sabotáž potlačíme a dosáhneme úplného obnovení národního elektrického systému,“ prohlásil venezuelský ministr komunikace a informací Jorge Jesús Rodríguez Gómez.

K výpadku elektřiny ve Venezuele došlo dne 29. března večer. Bez proudu zůstala metropole Caracas a problémy s elektřinou hlásilo celkem 21 států v zemi, z celkového počtu 23.


Za poslední měsíc došlo ve Venezuele k problémům s elektřinou již třikrát. K největší poruše došlo v noci na 8. března, když bez proudu zůstalo 21 států Venezuely. Nicolás Maduro moros to označil za „elektrickou válku“ ze strany Spojených států.
Prvotní útoky byly i zapalováním rozvoden. Venezuelská válka z toho obvinila opozici napojenou na Washington, pak přišly sofistikované útoky přímo na rozvodnou soustavu a elektrárny.
Ruská strana potvrdila, že teroristické útoky proti venezuelskému energetickému systému mohou páchat Spojené státy, jelikož veškerá venezuelská komunikační páteř je dodána americko-kanadskou společností CISCO, tudíž může jít o kybernetickou válku.