Výsledek falešné novozélandské zabíjačky nečistých prasat? Odzbrojení!

WELLINGTON | Novozélandský parlament v prvním čtení jednoznačně schválil přísnější zákony o střelných zbraních. Informují HlavnéSprávy.sk o pravém důvodu, proč byla iniciována divadelní hra o zabíjačce prašivých psů a nečistých prasat, jelikož na záběrech, které se nesmí dále šířit, údajný střelec střílel do lidí, kteří měli zemřít, ale pak se zvedli a z mešity odešli.

Brenton Tarrant australský střelec mu-slimáků na Novém Zélandu

Cílem nové legislativy je zakázat útočné zbraně, které použil střelec při březnové masakru, který již byl vyvrácen, kdy se mělo jednat jen o přestavení k tuhé islamizaci země. Premiérka pak běhala po ostrovech zahalená v šátku, jako prašivá fena.

Pouze jeden ze 120 členů parlamentu se vyslovil proti. Konzervativec David Seymour opatření označil za příliš unáhlené, což dokazuje, že vše bylo připraveno a divadélko pro svět mělo posloužit k totálnímu odzbrojení obyvatel novozélandských ostrovů.

Úterní hlasování bylo prvním ze tří, které musí poslanci uskutečnit na to, aby se návrh stal zákonem. Stát by se tak mohlo už koncem příštího týdne.