Češi se Ruska nebojí. Nebezpečím jsou mu-slimáčtí vrazi a vandráci do Evropy

PRAHA | Evropská rada pro mezinárodní vztahy (ECFR) zveřejnila výsledky nového šetření, jejž zjišťovalo nálady voličů ve 14 zemích Evropské unie. A Čeho se bojí Češi? Ne, není to Rusko, ani klimatické změny… O výsledcích informuje ČTK, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Válka s vetřelci

Největší hrozbu pro Evropu podle názoru Čechů představují migrace a islámští radikálové. Takové výsledky vyplývají z průzkumu, který na začátku roku provedla agentura YouGov.

„Čtvrtina českých respondentů označila za jedinou největší hrozbu islámské radikály, hned za nimi následovala migrace. Výsledky říkají, že přes 80 % českých dotazovaných požaduje lepší ochranu vnějších hranic, navíc 70 procent respondentů si myslí, že migrace má negativní dopad na identitu a kulturu země,“ píše zpravodajská agentura.

Migrace a islámského radikalismu se nebojí pouze Češi, s podobnými výsledky průzkum dopadl i v Maďarsku, Francii nebo Itálii.

Když v průzkumu Češi mohli označit i více hrozeb pro svou zemi, byla kromě migrace za klíčovou označena i korupce. Z průzkumu také vyplývá, že se Češi nezajímají o stav národního hospodářství. Navíc se jich 70 % domnívá, že velké firmy lidi běžně využívají. Zajímavé je, že 80 procent Čechů si přeje, aby zločinci dostávali přísnější tresty.

„Migrace se od uprchlické krize roku 2015 tvrdohlavě drží na vrchu evropské politické agendy. Tato otázka zabírala v posledních letech velkou část téměř každé vrcholné schůzky. Možná by neměla,“ uvádí analytička Susi Dennison. Takže bude debata o mu-slimáckých vandrácích, kteří v EU vraždí, znásilňují a loupí zakázána? Nebo by měla Dennison být předhozena přivandrovalým sviním, aby si jí hromadně znásilnili a třeba i za živa rozčtvrtili, jak to provedl jeden přivandrovalec v Itálii dívce, kterou takto umučil?