Vypadá takto konec světa? Babička porodila vlastní vnučku pro homosexuálního syna

Ne, ne a ještě jednou ne! Vždyť jsme jen součástí přírody, proč stále vymýšlíme něco, co už je opravdu za hranou? Pokud chtějí homosexuální páry vychovávat děti, proč už se nesnaží zpříjemnit život některému z dětí, které potřebuje například pěstounskou péči?

Ivo Valenta

Rozumím tomu, že rodič pro své dítě je ochoten udělat vše, což je evidentně případ této matky a babičky v jednom. Ale aby se dítě dostalo na svět díky umělému oplodnění, kdy se použije spermie jednoho z „otců“, vajíčko tety a děloha potenciální babičky jen proto, aby dva muži ukojili svou touhu po dítěti?

To už je fakt daleko za hranou. Proč je v tomto případě dítěti již před narozením upřeno právo mít matku? Vím, že se opět dostanu pod palbu kritiky, ale stojím si za svým. Fandím moderním medicínským postupům a metodám umělého oplodnění, které umožňují manželským párům splnit si sen a mít vlastní dítě – byť za pomoci anonymních dárců v případě, kdy jeden z partnerů mít děti nemůže.

Všichni pak ale utvoří klasickou rodinu – otec, matka, dítě. Příběh popsaný v článku už je ale podle mne skutečně pohrdáním přírodou. Vždyť člověk nikdy v historii nepatřil, nepatří a jsem přesvědčen o tom, že ani patřit nebude k živočišným druhům, kdy se mohou rozmnožovat páry stejného pohlaví!

Tohle přece není přirozené. Vím, že je moderním trendem bojovat za sňatky homosexuálů, práva pro třetí pohlaví či proměny mužů na ženy a naopak. Možná pro někoho jsem staromódní, ale mám rád tradiční hodnoty. Ať si v soukromí dělá každý, co chce, je to jeho věc, ale nesnažme se, prosím, otáčet přírodu!