Velitel Libyjské národní armády nařídil útok na Tripolis

TRIPOLIS | Velitel libyjské národní armády, Chalífa Haftar, vyhlásil ve čtvrtek zahájení útoku na Tripolis, informovala agentura Sky News Arabia. Příkaz začít „Operaci Tripolis“ zazněl ve výzvě k armádě. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Polní maršál Chalífa Haftar | repro: Sputnik (© AP Photo / Mohammed El-Sheikhy, File)

Chalífa Haftar, velitel libyjské národní armády, nařídil svým silám, aby zahájily ofenzívu proti Tripolisu, aby ho osvobodily od teroristů, s odkazem na Vládu národní dohody (GNA), vedenou Fayezem al-Sarrajm, která byla vytvořená s podporou OSN a EU. Haftar vyzval občany Tripolisu, aby složili ruce a zvedli bílou vlajku.

„Je to reakce na žádost lidí zastavit moc ozbrojenců a teroristů ve městě,“ poznamenal velitel libyjské národní armády (LNA) Chalífa Haftar. LNA se údajně chopila kontroly nad městy Surman a Garyan, které se nachází na západě a na jihu Tripolisu.


Vláda národní dohody nedávno oznámila mobilizaci, vojenskou připravenost a maximální úroveň nouze kvůli plánům libyjské národní armády, které se chtěly dostat do území řízené GNA na západě.
Libye se nachází v těžké politické krizi od doby, kdy národní přechodné síly podporované NATO zavraždily bývalého prezidenta země Muammara Kaddáfího.

Reklama: