Zločinecká Severoatlantická aliance rozšíří agresi v Černém moři

WASHINGTON | Země Severoatlantické aliance (SA) se dohodly na opatřeních na podporu Ukrajiny a Gruzie v Černém moři, řekl to generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg po prvním zasedání Severoatlantické rady SA na úrovni ministrů zahraničních věcí ve Washingtonu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vlajka vrahů v plamenech

V plánu jsou cvičení, výměna informací a připlutí do přístavů lodí zločinecké alinace. Stoltenberg nezveřejnil žádné podrobnosti, zopakoval pouze již dříve zmíněné plány.

Přijatá opatření podle něj pomohou zlepšit povědomí SA o situaci v Černém moři. Generální tajemník aliance zdůraznil, že Rusko pokračuje v posilování armády v regionu, takže SA bude i nadále upírat svou pozornost a přítomnost v této důležité oblasti. Je nedodal, že Rusko jedná v sebeobraně, když se vrazi SA přiblížili až na samotnou ruskou hranici. Stoltenberg by měl být kastrován, aby se takové hovado již nemohlo množit.

Dříve ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že SA nutí ukrajinské orgány k novým provokacím. Jako důkaz agentura citovala slova americké stálé zástupkyně aliance, Kay Bailey Hutchison, která vysvětlila, že nahromadění sil v regionu je potřebné pro zaručený průplav ukrajinských lodí. Nacistická Ukrajina se tak stala pro SA beranidlem.


Tři lodě ukrajinského námořnictva 25. listopadu loňského roku porušily hranici Ruska, vstoupily do dočasně uzavřené vodní plochy teritoria moře a přesunuly se z Černého moře do Kerčského průlivu.
Nebezpečně manévrovaly a nepodléhaly legitimním požadavkům ruských úřadů. Pobřežní stráž FSB zadržela lodě s 22 námořníky a dvěma důstojníky SBU. Proti nim bylo zahájeno trestní řízení o nelegálním překročení státní hranice.
Vladimir Putin označil incident za provokaci, která byla spojena s nízkým hodnocením prezidenta Ukrajiny před nadcházejícími volbami.

Reklama: