České dráhy se představí na veletrhu Tourism Expo v Olomouci

OLOMOUC | Třiadvacátý ročník veletrhu cestovního ruchu a lázeňství proběhne na olomouckém Výstavišti Flora ve dnech 5. – 6. dubna 2019. České dráhy budou návštěvníkům prezentovat svoji nabídku, a to nejen tu tradiční pro běžné cestování, ale představí i významné akce, na kterých se letos podílejí. V sobotu 6. dubna bude v Olomouci zároveň vypraven historický vlak vedený parní lokomotivou Kocúr a své brány otevře železniční muzeum.

Ilustrační snímek | reprofoto: cd.cz

Veletrh Tourism Expo je již tradiční součástí jarní veletržní nabídky Výstaviště Flora Olomouc. Akce zaměřená na oblast cestovního ruchu, lázeňství a wellness představí i letos širokou škálu služeb od českých i slovenských vystavovatelů. V pavilonu A se návštěvníci mohou vypravit na cestu po lázeňských pramenech. Na improvizované kolonádě se budou prezentovat cestovní kanceláře, cestovatelská sdružení i lázně samotné.

V sobotu 6. dubna můžete k výstavišti zamířit stylově, České dráhy v tento den vypraví nostalgický vlak tažený nejstarší provozuschopnou parní lokomotivou ve vlastnictví Českých drah – Kocúrem (314.303) z roku 1898. Zároveň bude v sobotu od 9:00 do 16:30 hod. otevřeno veřejnosti železniční muzeum u olomouckého hlavního nádraží (Táborská ulice).

České dráhy návštěvníkům na veletrhu nabídnou ve svém stánku informační letáky včetně těch, které lákají na květnové mistrovství světa v hokeji na Slovensku, kam budou ČD vypravovat i speciální vlaky. Dále zde zájemci získají například informace k půjčovnám jízdních kol ČD Bike, které v minulém týdnu zahájily provoz v několika železničních stanicích v Olomouckém kraji.