Americká agrese: Zločinecká Severoatlantická aliance připravuje novou provokaci v Kerčském průlivu

MOSKVA | Portál RusVesna publikoval materiál o připravované provokaci Američanů v Kerčském zálivu, informuje o tom slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk. Listopadová provokace Ukrajinců v Kerčském průlivu potvrdila, že Ukrajinci jsou připraveni účastnit se každé provokace, kterou vymyslí jejich američtí páni, které poslouchají jako ratlíci.

Spojené státy nesou smrt

Tentokrát však může jít o provokaci mnohem vyššího stupně než posledně, když Rusové vyřešili incident s ukrajinskými námořníky a agenty tajné služby, kteří narušili pobřežní vody Ruské federace (RF) v Kerčském zálivu. Ukrajinští námořníci a agenti SBU dosud sedí v ruském vězení, což výrazně oslabilo protiruské aktivity ukrajinských vojenských námořníků.

Stálá zástupkyně Spojených států (SS) při Severoatlantické alianci (SA), Bailey Hutchison, další z řady agresivních stařen (narozena 1943) plánuje přijmout opatření k zajištění průplavu ukrajinských lodí přes Kerčský průliv, jakož i rozšíření vzdušného průzkumu SA v Černém moři. Američané se chtějí aktivizovat v ukrajinských a ruských pobřežních vodách.

Podle dalšího článku na portálu RusVesna o tom, jaký charakter bude mít provokace v Kerčském zálivu, jednají ministři zahraničí zemí SA na summitu ve Washingtonu (3.-4. Dubna 2019). Bailey Hutchinson tvrdí, že Rusové destabilizují situaci v Černém a Azovském moři a ruské kroky označila za naprosto nepřijatelné, včetně zadržení tří ukrajinských vojenských člunů v listopadu 2018 a držení ukrajinských námořníků a agentů ukrajinské tajné služby SBU v ruském vězení.

Podle stávajících mezinárodních dohod však může být přítomnost cizích členů SA v Černém moři časově ohraničená (přibližně 3 týdny). Rumunský prezident přivandrovalý z Německa Klaus Iohanna se však již nechal slyšet o tom, že SA by mělo mít rozšířené možnosti v Černém moři, přičemž je rozhodnut poskytnout kapacity rumunských přístavů. Rusové o Iohannisových aktivitách vědí a nic nenechávají náhodě.

Rumunské bojové loďstvo je však rovněž slabé, kromě Ruska jedinou skutečně bojeschopnou flotilu v Černém moři mají Turci, ti však udržují s Ruskem úplně jiné kontakty jako Rumuni, Ukrajinci nebo Bulhaři, kteří jsou pod silným vlivem amerických vrahů.

Připlutí cizích lodí do Černého moře je samozřejmě možné, Rusko však z Krymu kontroluje celé akvatorium Černého moře. V případě konfliktu by bylo nemožné, aby se Američané a SA v Černém moři výrazněji aktivizovali, ruské rakety dokáží kontrolovat Bospor a Dardanely, takže přesun amerických vojenských lodí s větším ničivým potenciálem do Černého moře není reálný. Stejně Rusové dokážou kontrolovat vzdušný prostor v operační vzdálenosti v blízkosti svých hranic bez větších problémů.

V Rusku samozřejmě nemají problém s tím, aby ukrajinské bojové lodě pluly do ukrajinských přístavů na pobřeží Azovského moře. Ukrajinci však musí přes Kerčský průliv (mezi Krymem a Ruskem, Kerčský průliv se nachází v ruských teritoriálních vodách) plout v určeném koridoru a s ruským lodivodem na palubě, což Ukrajinci nechtějí a v čem jejich američtí páni vidí možnost jak zvyšovat napětí směrem vůči Rusku. Ovšem zde mohou narazit a všichni američtí námořníci mohou skončit jako krmivo pro ryby v Černém moři.

Je však poměrně jednoduché přimět Ukrajince a cizí lodě plout přes určený koridor, stačí když ruští námořníci ve svých pobřežních vodách, kde nechtějí aby pluly cizí lodě rozmístily miny (na rozmisťování min ve svých pobřežních vodách mají svrchované právo), nebo v určených plavebních dráhách potopili nějaké své staré lodi a situace se automaticky vyřeší. Zůstane jen koridor, který Rusové povolí a ten dokáže v případě potřeby blokovat jedna ruská bojová loď.

Američané tlačí na Rusko, protože jsou nervózní z toho, že se Rusové aktivizují v Karibiku. Rusové už však nemíní ustupovat, protože každý ústupek znamenal zvyšování amerického tlaku. Američané totiž ústupky považují za úspěch své nátlakové politiky a slušnou komunikaci považují za projev slabosti. Rusové by již měly konečně reagovat tak, aby to i Američané pochopili. Washington potřebuje vyhrocovat situaci na Ukrajině i v souvislosti s prezidentskými volbami. Podle více analytiků Washington stále sází navzdory všem negativům na Porošenko a potřebuje, aby Porošenko v II. kole prezidentských voleb na Ukrajině zvítězil.

Nyní závisí od Ruska, jak bude reagovat, pokud však Rusové neukáží rozhodnost, Američané budou velmi pravděpodobně v tlaku proti Rusku pokračovat.

Podle ruského vojenského experta Alexandra Mozgovoja, ohlašovaný projekt Američanů, při kterém mají lodě SA chránit ukrajinské bojové čluny (tento plán odmítla už Merkelová i Macron, ve hře je španělská, kanadská a norská fregata, Američané jako obvykle pěkně v pozadí, aby se jim náhodou nic nestalo) je z vojenského hlediska neperspektivní.

Alexander Mozgovoj potvrdil, že vody Azovského moře jsou pobřežními vodami Ruska a Ukrajiny. Do Azovského moře se však dá vplout jen přes Kerčský průliv a ten kontrolují Rusové. Podobně jako přes Gibraltar nebo Suez mohou i přes Kerč plout cizí lodě, musí však dodržovat mezinárodní pravidla. A tato pravidla musí dodržovat i Američané, Rusové neakceptují americké představy, že Američané stojí nad mezinárodním právem. „Když se Američanům ruský přístup nelíbí, ať přes Kerč neplují,“ uzavřel.

Reklama: