Venezuela čelí ze strany Spojených států nové formě války

CARACAS | Venezuela se stala výcvikovým prostorem pro novou formu války s použitím elektromagnetických a kybernetických zbraní zaměřených na systémy podpory života v zemi, uvedl venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros, obvinil tak Spojené státy (SS) z válečného zločinu útočné války vedené hybridními prostředky.

Spojené státy – globální vrah

„Venezuela ukázala světu, že se stala výcvikovým prostorem pro nové kybernetické a elektromagnetické zbraně, stejně jako pro testování nové válečné strategie – a to už není přímé obsazení, nikoliv bombardování raketami, ale bombardování základních a životně důležitých služeb,“ prohlásil Nicolás Maduro Moros.

Datové služby v zemi a jejich infrastrukturu dodávala totiž kanadsko-americká společnost CISCO, tedy američtí agresoři páchají to, z čeho obvinili čínský Huawei, že by teoreticky mohl provést.

Maduro také řekl, že ho opozice plánuje zabít, stejně jako hlavu Národního ustavujícího shromáždění Diosdada Cabella a jiné vládní úředníky. V tomto ohledu uvedl, že k tomu, aby se postavil proti plánům opozice, nařídil, aby služby rozvědky a kontrarozvědky byly velice ostražité. „Oni jsou hlavními spolupachateli tohoto typu války,“ řekl venezuelský prezident na adresu vlastizrádců vedených teroristou Juanem Guaidó.