Na trati z Vídně do Bratislavy se srazil vlak s nákladním vozem

VÍDEŇ | Tři lidé utrpěli těžká a třináct lehké zranění ve čtvrtek poté, co se vlak směřující z Vídně do Bratislavy srazil s nákladním vozem. K nehodě došlo ve vídeňském obvodu Donaustadt na nechráněném železničním přejezdu bez závor. Informovali o tom webový portál oe24.at a agentura APA, na které se odkazuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk.

Srážka vlaku s nákladním vozidlem u Vídně | repro: oe24.at

Nehoda se podle oe24.at stala krátce po jedenácté hodině dopoledne, kdy řidič nákladního auta během přejezdu přes přejezd přehlédl přijíždějící regionální vlak směřující do Bratislavy.

Těžce zraněný řidič nákladního vozidla s poraněním na horní části těla a strojvedoucí poraněný na hlavě a horní části těla zůstali po nehodě uvíznutí a museli jejich vyprostit přivolaní hasiči. Kromě nich utrpěla těžké vnitřní zranění ještě jedna žena. Podle mluvčího zasahující záchranné služby Daniela Melchera není ani jedna z osob v ohrožení života.

Trasa mezi vídeňskou městskou častou Aspern a obcí Raasdorf by podle rakouských železnic měla být kvůli odstraňování následků nehody uzavřena až do pátku 14:00. Vlaky do slovenské metropole a z ní budou v souvislosti s nehodou jezdit po alternativní trase, píše APA.