Polské žluté vesty v akci

VARŠAVA | Zemědělci během hlučného středečního protestu ve Varšavě zorganizovali demonstraci žlutých vest a použili sirény, když požadovali po vládě, aby více pomohla zemědělcům, kteří bojují s hospodářskou krizí. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Demonstrace zemědělců ve Varšavě

Protest, který organizovala zemědělská protestní skupina AgroUNIA, údajně směřoval k tomu, aby upozornil na zemědělce, kteří se potýkají se ztrátami způsobenými zvýšeným dovozem produktů z Ukrajiny a nuceným zabíjením prasat, aby se zabránilo šíření afrického moru prasat.

Polští zemědělci jsou také postižení krizí, kdy Ruská federace zavedla odvetné opatření na sankce EU a zakázala dovoz zemědělských produktů z EU, kdy polští zemědělci byli značnými dodavateli do Ruské federace.

Podle facebookové stránky organizátora protestujících používali ruční sirény a foukali do rohů, aby zabránili pádu rodinných farem jedné po druhé v tichu a zapomnění. Demonstrace AgroUNIA ve středu 13. března způsobila velké problémy, protože demonstranti zablokovali důležité ulice, pálili pneumatiky, poráželi upravená těla prasat a rozhazovali jablka v ulicích města.