Spojené státy ovlivňují ukrajinské prezidentské volby: Volte Porošenka!

KYJEV | Spojené státy (SS) se v rámci Ukrajiny chovají k zemi jako ukořistěnému území a k Ukrajincům jako ke svým otrokům. Neskrývaně jim radí koho volit za prezidenta. Zvláštní zástupce Ministerstva zahraničí SS Kurt Volker pro Ukrajinu v rozhovoru pro PBS vysvětlil přednosti současného ukrajinského prezidenta Petra Porošenka, který znovu kandiduje na post hlavy státu, oproti druhému kandidátovi Volodymyru Zelenskému.

Nacistický vůdce Ukrajiny-Porošenko hajluje

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak Ppdle Volkera Ukrajinci stojí před volbou.

„Chtějí-li někoho, kdo prostě vystupuje proti establishmentu a slibuje hromadné reformy. Nebo chtějí někoho, kdo je možná naštval, ale udělal mnohem více reforem než kdokoliv jiný za posledních 20 let a vystoupil proti Putinovi?“ poznamenal, když tak zahrál na uměle vyvolaný problém rusofobie v zemi.

Na otázku, jestli má na mysli Porošenka Volker reagoval souhlasně a dodal, že na Ukrajině skutečně probíhají demokratické volby. Svým prohlášením jen potvrdil, že volby byly v prvém kole a budou i v druhém kole brutálně manipulované a že se jedná jen o divadlo.