Dělá si Babiš ze všech prdel, když tvrdí: Chci, aby dvojí kvalita potravin z EU úplně zmizela, ale Agrofert nazývá hnůj potravinami?

Dvojí kvalita potravin. Všichni víme, o co jde a jak jsou na tom naši občané biti. Vyjedete pár metrů za hranice, třeba do Německa a u první benzínky, v prvním supermarketu najdete totožně označené výrobky, jaké koupíte u nás, ale ty německé mají samozřejmě rozdílné složení. Světě div se, u nás méně kvalitní. A tak je to po celé Evropě. Takže jasné slovo: hnutí ANO je samozřejmě PROTI dvojí kvalitě potravin.

Andy Babiš – Po kvalitním heroinu jsou jahody nejlepší | repro: FB AB

Řešit dvojí kvalitu potravin se v Bruselu snažíme už několik let. Teprve po několika letech předložila Evropská komise legislativní návrh. Řada států o tom původně nechtěla ani slyšet, projevil se i vliv velkých nadnárodních společností. Naše komisařka a naše europoslankyně chtěly mnohem tvrdší variantu, ale tlak ze států, jejichž výrobci na dvojí kvalitě skvěle vydělávají, byl silnější. Nakonec se podařilo dvojí kvalitu jako nekalou praktiku dostat do spotřebitelského balíčku, který řeší spoustu dalších důležitých věcí na ochranu spotřebitelů jako sjednocení pokut, podomní prodej, on-line tržiště a přeprodávání vstupenek.

Někdo může být nespokojený a stěžovat si, že text měl být mnohem ambicióznější. Samozřejmě chci, aby dvojí kvalita potravin z EU úplně zmizela a nepřestanu na tom pracovat. Budu dál upozorňovat ostatní premiéry, jak je to špatné a budu prosazovat, aby nová Komise a Evropský parlament to téma dál řešily. Zatím na tom budu pracovat doma, sejdu se s prodejci a požádám je, aby zboží od výrobců, kteří dvojí kvalitu připouštějí prostě NEPOUŠTĚLI na náš trh.

Chci, abyste to pocítili v regálech obchodů co nejdřív. Chci za každou cenu zarazit prodej šuntu v České republice, který se tváří stejně jako kvalitní potravinářské výrobky na Západě. Budeme prosazovat, aby výrobky se stejným názvem musely mít STEJNÉ složení všude v Evropě a aby ty nesmyslné výmluvy výrobců na „jiné chuťové preference spotřebitelů“ už nebyly možné.


Poznámka redakce: Autor je znám tím, že něco jiného mluví, něco jiného si myslí, něco jiného dělá a nelže jen, když spí…