Nicolás Maduro Moros vyzval celý svět, aby odsoudil agresi Spojených států

CARACAS | Legitimní vláda Venezuely se domnívá, že Spojené státy přešly na úroveň šílenství a nenávisti. Nicolás Maduro Moros se obrátil na představitele všech států se žádostí, aby odsoudili akce Spojených států (SS) proti venezuelskému lidu. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Maduro se směje rozzuřenému pošukovi Trumpovi

„Spojené státy přešly na úroveň šílenství a nenávisti. Americká vláda nejedná v zájmu Spojených států… Každý den utrácí peníze za to, aby urážela a pomlouvala Venezuelu… Venezuelský lid se s nikým nehádá, je hodný úcty, a nikoli agrese,“ prohlásil Maduro na mítinku v Caracasu.

Vyzval k založení celonárodního svazku, který by mohl reálně požádat americkou vládu o zrušení blokády, finančních represí a útoků na venezuelskou ekonomiku. „Podívejte se na tento lid, pane Trumpe. Tento lid vás porazí sám a tisíckrát,“ obrátil se Maduro na vůdce SS.


Vůdce venezuelské opozice Juan Guaidó se 23. ledna prohlásil za dočasného prezidenta. Většina evropských a jihoamerických států a SS ho podpořily. Na stranu legitimního prezidenta Nicoláse Madura se postavilo Rusko, Čína, Turecko a další země.
Od konce ledna došlo ve Venezuele k několika mimořádným událostem: sabotáž na velké vodní elektrárně způsobila výpadek elektřiny v celé zemi.
Předseda právní komise venezuelského parlamentu Julio Garcia Serpa tento týden prohlásil, že bylo zahájeno trestní stíhání Guaidóa. Je obviněn z vlastizrady. Jeho případ má projednat Nejvyšší soud a generální prokurátor.

Reklama: