Vůdce SS Trump označil Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. Írán označil americká vojska za teroristy. Pentagon je znepokojen

WASHINGTON – TEHERÁN | Dříve íránští zákonodárci varovali, že Spojené státy (SS) označí Íránské revoluční gardy (IRGC) za teroristickou organizace, pak se Írán rozhodně postaví proti a zařadí americkou armádu na černý seznam teroristů, spolu s Islámským státem (IS), informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ďábel D. J. Trump

V pondělí však americký vůdce Donald John Trump oznámil, že Spojené státy označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. Odpověď přišla brzy. Ještě včera večer Írán zařadil Spojené státy na seznam teroristických organizací, informuje agentura.

V prohlášení se DJ Trump chlubil: „Tento bezprecedentní krok, které přijalo Ministerstvo zahraničních věcí Spojených států, uznává, že Írán není pouze státním sponzorem terorismu, ale také, že se IRGC aktivně účastní, financuje a podporuje terorismus jako nástroj státních služeb.“ Což je faktické vyhlášení války Spojenými státy Íránské islamistické republice.

Globální zločinec DJ Trump, které vede v Sýrii úročnou válka a tak páchá válečné zločiny dle Charty OSN, míní: “ Íránské revoluční gardy primárním prostředkem íránské vlády k řízení a realizaci její globální teroristické kampaně.“ Dle uvedl, že toto označení jasně vysvětluje rizika spojená s obchodováním s IRGC či s poskytováním podpory IRGC. „Pokud obchodujete s IRGC, sponzorujete terorismus,“ řekl bandita z Washingtonu DJ Trump, který patří před válečný tribunál.

Podle deníku The Wall Street Journal za tímto rozhodnutí stojí i americký ministr zahraničí Mike Richard Pompeo (bývaly šéf vrahů amerických tajných služeb) a poradce pro „národní bezpečnost“ John Bolton, který řídí americkou teroristickou agresi v rámci celé planety.

Íránská Nejvyšší rada národní bezpečnosti označila Centrální velitelství Spojených států a související síly za teroristickou organizaci. Navíc si média všimla, že íránská rada obvinila Washington z podpory terorismu. Spojené státy se tak ocitly na íránském seznamu teroristů, kde je zapsán i Islámský stát. Írán tak zveřejnil, že podporovatelem IS jsou Spojené státy.

V Pentagonu a CIA zavládlo zděšení. Současně se proti tomuto rozhodnutí postavilo několik představitelů Pentagonu a vojenských velitelů, včetně předsedy náčelníků štábů Ozbrojených sil SS a generála Josepha Dunforda. Učinili tak proto, že by to dle jejich názoru mohlo mít negativní důsledky pro americké síly v regionu, ale nezpůsobilo by to žádoucí škody íránské ekonomice. Pochybnosti o důsledcích takového rozhodnutí mají také v CIA.

Reklama: