Další poskok Babiše končí. Ťok promluvil o demisi

PRAHA | Ministr dopravy Dan Ťok v pondělí v rozhovoru pro Novinky uvedl, že ukončí své vládní angažmá. Funkci ministra dopravy vykonával od 4. prosince 2014, informuje o demisi nejdéle sloužícího ministra dopravy světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Poskok Dan Ťok se svým páníčkem Andym Babišem | repro: anobudelip.cz

„Dlouhodobě chci z vlády pryč, už nechci být v politice. Už jsem se na tom dohodl s panem premiérem, ale dali jsme si gentlemanskou dohodu, že to nebudu nikde potvrzovat a nechám scénář na něm. Ale mám pocit, že ta dohoda vypršela a je všechno venku. Chci to říct na rovinu, je to tak,“ oznámil Ťok s tím, že končí na vlastní žádost.

Ťok o odstoupení uvažoval už dlouho. V květnu 2018 uvedl, že přemýšlí o odchodu z ministerského křesla. Vadilo mu, že necítí podporu slovenského ekonomického přivandrovalce do Prahy Babiše a hnutí ANO.

Ministr Ťok byl sice často kritizován opozicí i veřejností, ale nakonec se z něho stal nejdéle sloužící ministr dopravy. Na ministerské křeslo se usadil za duševně nemajetného Slávka Sobotky v roce 2014.

Reklama: