Rozhodl se, že si hlavu nenechá uřezat

MOSKVA | Valerij Spiridonov byl připraven na to, že mu italský doktor S. Canavero, známý jako Dr. Frankenstein, uřízne hlavu a během experimentální operace ji transplantuje k novému zdravému tělu. Spiridonov však uvedl, že ho jeho povinnosti jako otce a manžela přinutily věc přehodnotit. Uvádí Daily Mail, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Valerij Spiridonov | repro: © Sputnik / Alexander Natruskin

Třiatřicetiletý inženýr trpí spinální svalovou atrofií. Někteří lékaři tento experiment nepodporují a tvrdí, že oddělení hlavy od těla je smrtelné. Italský lékař však uvádí, že je tato hypotéza pouhým lékařským mýtem. Dříve totiž informoval o úspěšných pokusech takové transplantace na opicích.

Sergio Canavero, který je známý jako Dr. Frankenstein, v současné době pracuje v Číně na dalším výzkumu. Spiridonov v prosinci oznámil, že se nakonec nestane první osobou, která se zúčastní tohoto experimentu. Dnes dodal, že takové rozhodnutí učinil kvůli své oddanosti vůči rodině.

Celou věc vysvětlil tak, že nemůže opustit své „nádherné dítě“, které se jim se ženou v listopadu narodilo, a také, že nemůže opustit svou milovanou ženu.

„Budu se svou milovanou ženou a jsem rád, že mohu říci, že jsem ženatý a že mám krásné dítě,“ řekl. „Nemůžu je tu beze mě nechat ani na několik měsíců,“ dodal Spiridonov.

I Anastasia Spiridonova o svém muže promluvila s velkou láskou: „Takoví lidé jsou vnímavější, citlivější, laskavější, a také jsou obvykle velmi chytří… Není to to nejdůležitější?“