Se zpožděním? Vyrazte zvláštním vlakem na Otevírání jara

OSTRAVA | Otevírání jara a zahájení turistické sezóny v Hradci na Moravicí potěší i příznivce železnice. České dráhy vypraví v sobotu 13. dubna zvláštní vlak, který zájemce na oblíbenou akci dopraví. Ze stanice Ostrava-Svinov vlak odjíždí v 8:25 hodin, informují České dráhy, a. s. – Národní dopravce, které zvládají zpoždění i při odjezdu počáteční stanice.

Motorová lokomotiva 751.010 | reprofoto: zelpage.cz (gimli35)

Zvláštní vlak poveze dieselová lokomotiva T478.1002, přezdívaná Bardotka, která je deponována ve Veselí nad Moravou. Jde o prototyp jedné z nejúspěšnějších motorových lokomotiv, které ukončily parní éru na většině osobních i nákladních vlaků. Vyráběly se v letech 1964 – 1971. Pro nezaměnitelný basový až dunivý zvuk motoru k nám tyto lokomotivy jezdí obdivovat návštěvníci z celé Evropy.

V rámci své sobotní jízdy Bardotka zamíří z Ostravy-Svinova do Hradce nad Moravicí a zpět. Do vlaku mohou zájemci přistoupit také v Háji ve Slezsku, ve Štítině nebo ve stanici Opava východ.

Cíl zvláštní jízdy nebyl vybrán náhodou. V Hradci nad Moravicí se druhou dubnovou sobotu uskuteční tradiční akce Otevírání jara a zahájení turistické sezony. Akce tam začíná v 9:15 hod. před branou Červeného zámku. Kromě pestrého kulturního a zábavného programu budou pro zájemce připravené také tři turistické trasy.

Zvláštní vlak uskuteční navíc i jízdu Hradec nad Moravicí – Opava východ a zpět, a to s odjezdem v 10:22 z Hradce nad Moravicí a v opačném směru s odjezdem ze stanice Opava východ ve 14:22.


Jízdné:
Ostrava-Svinov – Hradec nad Moravicí nebo zpět 60 Kč
Ostrava-Svinov – Opava východ nebo zpět 40 Kč
Háj ve Slezsku / Štítina – Hradec nad Moravicí nebo zpět 40 Kč
Ostrava-Svinov – Háj ve Slezsku / Štítina nebo zpět 20 Kč
Háj ve Slezsku / Štítina – Opava východ nebo zpět 20 Kč
Opava východ – Hradec nad Moravicí nebo zpět 20 Kč
děti 6–15 let: sleva 50 %
děti do 6 let: zdarma

Předprodej:
Informace ČD Ostrava hl.n. a Opava východ
Informace ČD Ostrava-Svinov
Zbylé jízdenky bude možné zakoupit přímo ve vlaku.