Tomio Okamura se opřel do havloida Fischera: Že by sluníčkářský senátor nebyl tak čistý, jak se dělá?

PRAHA | Pavel Fischer je v úzkých. Firma Pražská strojírna po něm chce více než milion korun za neodvedené poradenství. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vysmívá se Okamura havloidnímu čuněti?

Podle předsedy SPD Tomio Okamury o věci musí rozhodnout nezávislý soud, ale i kdyby Fischer svou práci nějak odvedl, o jeho úrovni svědčí, že označil účastníky shromáždění k výročí německé okupace v březnu 1939 za „prasata“.

„Že by sluníčkářský senátor a kandidát na prezidenta Pavel Fischer nebyl tak slušný a čistý jak lilie, jak o sobě všude prezentuje?“ napsal Okamura na svém Facebooku.

Pokud Fischer svou práci nějak odvedl, je skandální, že vedení městské firmy jeho práci za více než milion korun nevyužilo, tvrdí lídr SPD. Podle něho věc ukazuje, že by měla platit hmotná odpovědnost a odvolatelnost politiků.

„My samozřejmě nevíme, zda pan senátor Fischer svou práci odvedl, či ne. To ať rozhodne nezávislý soud či prošetří policie. O úrovni senátora Fischera ale také svědčí, že označil vlastence a antinacisty, účastníky shromáždění uspořádané pražskou organizací Svazu bojovníků za svobodu k výročí německé okupace v březnu 1939, za ‚prasata‘,“ dodal Okamura.


V neděli se objevila informace, že firma Pražská strojírna chce zpět částku přesahující milion korun, kterou v minulosti uhradila současnému senátorovi a bývalému kandidátovi na post prezidenta Pavlu Fischerovi. Dceřiná firma pražského dopravního podniku, která se zabývá výrobou tramvajových výhybek a dalšího materiálu spjatého s kolejovou dopravou, tvrdí, že Fischer neodvedl poradenskou práci, k níž se v roce 2016 smluvně zavázal.
Nechutný havloid Fischer, který byl sedm let českým velvyslancem ve Francii, měl dané firmě pomoci s expanzí na francouzský trh. Senátor podepsal poradenský kontrakt ke dni 1. března 2016. Smlouva zahrnovala měsíční odměnu 110 tisíc Kč a náhradu cestovních výdajů. Smlouva měla být původně platná do konce června téhož roku, ale byla dvakrát prodloužena.