Terorista Trump: Spojené státy zavádí clo pro EU ve výši 11 miliard dolarů

WASHINGTON | Vůdce amerického terorismu Donald John Trump v úterý oznámil, že Spojené státy (SS) uvalí na Evropskou unii (EU) clo ve výši 11 miliard dolarů v důsledku dotací společnosti Airbus, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes. Je zajímavé, že se tak stalo v situaci, kdy díky šmejdu od Boeingu 737 MAX takto společnost je před bankrotem.

Donald John Trump čeká až se mu dostaví rozum

„Světová obchodní organizace zjistila, že dotace Evropské unie společnosti Airbus nepříznivě ovlivnily Spojené státy, které nyní zavedou clo ve výši 11 miliard dolarů na zboží EU! EU již mnoho let využívá Spojené státy v obchodu. Brzy přestane!“ prohlásil vůdce SS Trump na Twitteru, tím EU postavil do pozice Číny a Ruska, na stranu nepřátel. Kdy vyžene EU ze svého území americké okupanty?

O den dříve Úřad amerického obchodního zástupce zveřejnil seznam výrobků, které mohou podléhat dodatečným clům. Zahrnuje několik typů letadel vyráběných ve Francii, Německu, Španělsku nebo ve Spojeném království; různé potraviny, včetně jogurtů, filé z lososů, vín a sýrů, jakož i oděvů, ložního prádla a velkého množství dalších produktů vyrobených ve kterémkoli členském státě EU.


Boj Washingtonu s Bruselem kvůli dotacím Airbus, dlouholetého konkurenta amerického Boeingu, trvá od roku 2004, kdy se SS poprvé obrátily na WTO. V roce 2011 WTO tvrdila, že společnost Airbus obdržela v letech 1968 až 2006 dotace z EU ve výši 18 miliard dolarů.
Bandité z Washingtonu tvrdí, že dotace EU způsobily pokles prodeje společnosti Boeing a vedly ke ztrátě podílu na trhu v zemích po celém světě.
EU následně obvinila SS, že poskytly Boeingu nespravedlivou podporu, a to i prostřednictvím daňových úlev. Brusel prohlašuje, že Washington poskytl Boeingu dotace ve výši přes pět miliard dolarů v letech 1989-2006.

Reklama: