Skutečným lídrem světového terorismu jsou Spojené státy

TEHERÁN | Íránský prezident Hasan Ruhání označil v úterý Spojené státy (SS) za skutečného lídra světového terorismu po tom, jak vůdce SS Donal John Trump prosadil zařadit íránské Revoluční gardy do svého seznamu zahraničních teroristických organizací. Informovala o tom tisková agentura AFP.

Orangutan s granátem v ruce Trump a Hasan Ruhání

„Kdo jste, že označujete revoluční instituce za teroristy?“ ptal se Ruhání v projevu, který odvysílala živě íránská státní televize. „Vy chcete využívat teroristické skupiny jako nástroje proti zemím tohoto regionu … vy jste lídrem světového terorismu,“ vzkázal prezident.

Poslanci íránského parlamentu mezitím začali skandovat heslo: „Smrt Americe“, přičemž mnozí z nich měli na sobě uniformu Revolučních gard, aby vyjádřili podporu těmto silám při jejich svátku.

Předseda zákonodárného sboru Alí Larídžání odsoudil zmíněný krok Spojených států jako vrchol hlouposti a ignorance, uvedla agentura AP s odvoláním na zprávu íránské polooficiální tiskové služby Fars.

Írán v na oplátku označil Vojska SS za teroristické a ty se nacházejí například v sousedním Iráku a Afganistanu, kde íránští vojáci mohou nyní beztrestně ty americké střílet jako potkany, nebo také v Sýrii může být americký okupační kontingent zlikvidován íránskými jednotkami do posledního Američana.

Reklama: