Talibán neutralizoval 26 vládních vojáků

KÁBUL | Nejméně 26 příslušníků afghánských bezpečnostních sil bylo postříleno během posledních 48 hodin v afghánských provinciích Kandahár, Sar e-Pol a Ghazní. Informovala o tom včera agentura DPA.

Talibové

Více než 20 mrtvých a 15 zraněných si vyžádal útok Talibánz na kontrolní stanoviště pohraniční stráže v jihoafghánské provincii Kandahár. „Dalších osm příslušníků bezpečnostních sil je po útoku nezvěstných,“ řekl člen provinční rady v Kandaháru Muhammad Júnis s tím, že se pravděpodobně stali obětí únosu.

K dalším útokům na kontrolní stanoviště afghánských bezpečnostních sil došlo i v provincii Sar e-Pol na severu země. Při nich bylo neutralizováno pět příslušníků afghánské policie. „Další sedm utrpělo zranění,“ uvedl člen provinční rady Asadullah Daniš.

Talibán vládl v Afghánistánu v letech 1996-2001. Díky vojenské intervenci a okupaci Afganistanu Spojenými státy (SS) byla jejich vláda svržena, avšak hnutí si zachovalo kontrolu nad některými vzdálených oblastmi, které nebyly dostupné. Dnes po 18 letech americké okupace kontrolují opět skoro 60 % území Afganistanu.