Vladimira Vladimiroviče Putina pobavil ministr, který nedokázal odpovědět na jeho otázku

PETROHRAD | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin zavtipkoval na adresu ruského ministra pro hospodářský rozvoj Maxima Stanislavoviče Oreškina, který nebyl schopen odpovědět na jeho otázku. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vladimir Vladimirovič Putin zaskočil Maxima Stanislavoviče Oreškina

Během projevu na plenárním zasedání Mezinárodního fóra Arktida: Území dialogu se Putin, Vladimir Vladimirovič obrátil s dotazem na Oreškina, Maxima Stanislavoviče který seděl v sále. „V loňském roce jsme investovali do nahrazení dovozu… 600 miliard? Kde je?“ hledal v sále ministra ruský prezident.

„Kolik se investovalo?“ ptal se prezident ministra, ten jen krčil rameny. „Nepamatuje si to. Ministr pro hospodářský rozvoj si to nepamatuje,“ poznamenal prezident Putin, Vladimirovič s úsměvem.

Politici sedící v sále, včetně samotného ministra, přivítali prezidentovu poznámku s úsměvem a smíchem. Poté prezident pokračoval v odpovědi na otázku moderátora o tom, že Rusko investovalo několik stovek miliard rublů do nahrazení dovozu.

Již dříve byl Maxim Stanislavovič Oreškin kritizován za nedostatečnou připravenost. Na začátku března předseda Státní dumy Ruské federace Vjačeslav Viktorovič Volodin dokonce přerušil poslaneckou schůzi, které se účastnil i zmiňovaný ministr. Poslanci totiž nebyli spokojeni s odpověďmi na otázky týkající se realizace národních projektů. Nakonec se tedy rozhodli, že jednání odloží.

Reklama: