Nebezpečí nepominulo! Nasadí i na řeckou hranici lovce lidí? Bulharsko před migrační invazí mu-slimáckých nájezdníků opevňuje hranice

SOFIE | Bulharský ministr obrany Krasimir Dončev Karakačanov hovořil o nutnosti jednat „rychle a bez váhání“, pokud vzniká nebezpečí, že se migranti pokusí proniknout na území Bulharska, aby se poté vydali do zemí západní Evropy. Uvádí to bTV. Bulharsko po své historické zkušenosti s mu-slimáckými nájezdníky stavělo na hranicích s Turkem ploty a chránilo hranici pomocí lidských lovců, kdy se u nás ještě o žádné migraci ani nemluvilo.

Nasadí i na řecké hranice lovce lidí?

Během inspekce na hraničního přechodu na hranici s Řeckem Karakačanov, Krasimir Dončev a bulharský ministr vnitra Mladen Kalčev Marinov došli k závěru: „Nebezpečí ještě nepominulo“. Podle jejich slov je hlavním cílem migrantů trasa Řecko – Makedonie nebo Albánie – západní Evropa, ale hovořilo se i o alternativní trase přes Bulharsko. Nasadí na řecké hranici stejné opatření jako na hranici s Turkem?

„Musíme předejít podobným pokusům o proniknutí na bulharské území,“ prohlásil Karakačanov, Krasimir Dončev na adresu pokusu migrační svoloče v Řecku překonat severní hranici s Makedonií. Bulharský ministr obrany tehdy prohlásil, že je připraven vyslat na hranici mezi Bulharskem a Řeckem 3 tisíce vojáků, aby zabránil průniku migrantů na bulharské území, pokud vznikne takové nebezpečí.

Místopředseda bulharského parlamentu a předseda strany Volja Veselin Mareški znovu vyjádřil připravenost vyslat na hranici s Řeckem dobrovolníky. Prohlásil to v pořadu televizního kanálu NOVA, aby tam byli jako lovci lidí, kdy odměna pro lovce je paušální, na pokrytí nákladů, ale i za uloveného nájezdníka vandrujicího do země.

„Premiér řekl Karakačanovovi ,Začni se připravovat,’ protože očekává, že Karakačanov prospí proniknutí migrantů k nám. Ale my nebudeme spát, máme nekonečný počet SMSek, lidé říkají, že jsou ochotni organizovat skupiny v počtu 20-30 lidí a jít zachraňovat hranici,“ řekl Mereški. Bulhaři mají ještě v paměti, jak je masakrovali nájezdníci z Turek.

Reklama: