V Pardubicích hořela věznice. Zranění jsou vězni i dozorci

PARDUBICE | Ve středu ráno v pardubické věznici vypukl požár, po kterém museli záchranáři ošetřit celkem sedm zraněných, mezi kterými jsou jak trestanci, tak i dozorci. Jedno zranění je velmi vážné, postižený byl do nemocnice převezen vrtulníkem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

foto: ZZS Pardubického kraje

Na místě bylo zraněných celkem sedm, především se jednalo o nadýchané zplodinami hoření, jimž byl podán kyslík a infuze. Jeden z těchto pacientů byl zraněn vážně inhalačním traumatem a popáleninami a musel být uveden do umělého spánku a připojen u umělé plicni ventilaci a monitoru srdeční akce,“ uvádí Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje na svém Facebooku.

Pacient s těžkým poraněním byl vrtulníkem převezen do pražské vinohradské nemocnice na popáleninovou kliniku. Podle neověřených informací požár založili vězni na cele.

Další lidé z věznice se nadýchali zplodinami hoření, záchranáři jim podali kyslík a infuzi. Na místě požáru zasahovalo šest posádek záchranářů a jednotka hasičů.