Bude zavražděn? Politický vězeň – Julian Assange byl na ekvádorské ambasádě zatčen britským policejním dobytkem a z budovy vyvlečen

LONDÝN | Zakladatele serveru WikiLeaks Australana Juliana Assange, jehož dnes na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně zatkla britská policie, museli z budovy ambasády doslova vynést. Informuje ČTK prostřednictvím svého webu České noviny s odkazem na CNN.

Brutální britský policejní dobytek vynáší Assange z budovy

Na videu, které zveřejnila mimo jiné televize CNN, je vidět, jak se sedmačtyřicetiletý Australan se ztrhaným výrazem v obličeji a pokřikem vyzývajícím k odporu brání odchodu z budovy, kde strávil předchozích skoro sedm let.

Obrázkem pobledlého Assange s bílými vlasy a bílým plnovousem, jehož vleče sedm policistů v civilu, byla fascinována i reportérka CNN, píšou České noviny.

„Podívejte, kolik lidí ho vleče, evidentně nejde dobrovolně,“ komentovala situaci reportérka. „Je to fascinující, podívejme se na to ještě jednou,“ dodala poté, co na videu bylo vidět, jak Assange policisté natlačili násilím do policejního vozu.

Podle záběrů na sociálních sítích Assange křičel mezi dveřmi ambasády: „Británie musí protestovat, vy můžete protestovat!“ Británie se po věznění Tommyho Robinsona stala totalitním policejním státem, kde jsou političtí vězni.