Je Hamáček dobytek, když lže, že tady vetřelci nejsou? Na D1 jich policie 13 pochytala

JIHLAVA | Upravená dodávka převážela migrantů. Deset dospělých a tři děti za falešnou zástěnou, informuje policejní huhlal plk. Mgr. Jozef Bocán z Policejního prezidia ČR, kdy mimořádně tuto zprávu vedli na svém webu, který vesměs využívají jen na šíření propagandy. Ovšem i slepé kuře občas zrno najde.

D1 Exit 112 | reprofoto: goofle.cz/maps

„Dnes v 9 hodin ráno zastavili policisté z mobilní jednotky Ředitelství služby cizinecké policie na 162. km dálnice D1 dodávku Mercedes s poznávací značkou Velké Británie, ve které se za falešnou přepážkou tísnilo 13 běženců, z toho 3 děti, přibližně ve věku čtyř let a 10 dospělých,“ píše Bocán.

Dále se uvádí, že řidič vozidla je litevské státní příslušnosti a je podezřelý z převaděčství. „Vozidlo jsme vytipovali na základě poznatků Ředitelství služby cizinecké policie a dobré mezinárodní policejní spolupráce s okolními státy (Německo, Slovensko a Maďarsko). Na základě těchto poznatků jsme dodávku monitorovali s podezřením, že by mohla sloužit k nelegálnímu převozu osob přes státní hranice ČR, což se po jejím zastavení a důsledné kontrole potvrdilo,“ píše policajt na policejním webu.

Nyní budou cizinci převezeni k prvotním úkonům na Krajské ředitelství policie kraje Vysočina – odbor cizinecké policie, kde se rozhodne o jejich dalším osudu. Dodávku policisté zastavili v rámci stejnojmenné policejní akce „DODÁVKA“, která je zaměřená zejména na odhalování nelegálního pobytu cizinců na našem území.

„Počet cizinců odhalených v loňském roce v souvislosti s tranzitní nelegální migrací byl 191, letos do včerejšího dne celkem 73,“ přiznal Bocán. Vetřelec v Chebu zavraždil důchodce. Takže co je Hamáček, když lže, že tady nejsou? Zmrd? Dobytek? Hovado?