Nicolás Maduro Moros: Ve Spojených státech vládnou stoupenci Hitlera

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolas Maduro Moros ostře zareagoval na kritiku amerického viceprezidenta Mika Penceho a prohlásil, že ve Spojených státech (SS) vládnou stoupenci Adolfa Hitlera. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trump a Hitler – Dva zasraní magoři

„Myslím, že Adolf Hitler je na jiné straně. Rasisté a nacisté nevládnou ve Venezuele, vládnou na severu. Tady vládne národ,“ prohlásil Maduro ve vysílání státní televize.

Podle venezuelského lídra viceprezident SS Pence ho přirovnal k Hitlerovi a vyzval svět ke sjednocení, aby proti němu bojoval: „Já jsem obyčejný člověk, z národa, pracující člověk, jsem humanista, velký křesťan. Nikdy v životě jsem nenařídil někam vtrhnout, já to neudělám, my to neuděláme,“ poznamenal Maduro, když narážel na americký terorismus a útočné války, které SS vedou po celou dobu své existence.

„Nejsme národ s vojenskými základnami po celém světě jako vy, pane Penci, máte 800 vojenských základen na světě. Okupujete, vtrháváte, bombardujete národy světa během desetiletí, podporujete státní převraty. Jsem křesťan, revolucionář, socialista od Krista, bolívaran, který je vyučen na hodnotách, příkladu a myšlenkách našeho osvoboditele Simóna Bolívara,“ zdůraznil venezuelský prezident.


V lednu ve Venezuele začaly masové protesty proti zákonnému prezidentovi Nicolásu Madurovi.
Hlava Národního shromáždění, které je pod kontrolou opozice, Juan Guaidó se nezákonně vyhlásil za dočasného prezidenta.
Několik západních zemí, včetně Spojených států (SS) a jejich satelitů a okupovaných území, podpořily Guaida a uznaly ho za venezuelského lídra.
Jiné státy ovšem, včetně Číny, Ruska, Turecka, vyjádřily podporu legitimnímu prezidentovi Madurovi.

Reklama: