Americká agrese nekončí! Na Kubě obvinili bandity z Washingtonu z vydírání

HAVANA | Dříve americký viceprezident Mike Pence prohlásil, že vůči Kubě Spojené státy (SS) podniknou nová a vážnější opatření. Kubánský ministr zahraničí Bruno Rodríguez na svém Twitteru zveřejnil odpověď zahraničněpolitického rezortu Kuby a označil to za vydírání.

Ilustrační snímek

Ministerstvo zahraničí Kuby označilo za vydírání slib SS podniknout určitá opatření vůči Kubě, aby tímto způsobem osvobodily Venezuelu zpod vlivu Havany, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Odpovídám viceprezidentovi Spojených států Pencovi slovy Raúla Castra: ‚Nikdy se nevzdáme naší povinnosti jednat solidárně s Venezuelou. Nevzdáme se žádného z našich principů a odmítáme jakoukoliv formu vydírání‘,“ napsal na Twitteru kubánský ministr zahraničních věcí.


* Vztahy mezi Spojených států (SS) a Kubou byly přerušeny po vítězství kubánské revoluce v roce 1959 a následným znárodněním majetku, včetně vlastnictví amerických občanů a společností.
V roce 2016 za vlády Baracka Husseina Obamy diplomatické vztahy byly obnoveny a část sankcí proti Kubě byla zrušena.
Nynější administrativa Donalda Trumpa vede tvrdší politiku vůči Kubě. Teď vztahy mezi zeměmi jsou fakticky zmrazeny.
* V lednu ve Venezuele začaly masové protesty proti zákonnému prezidentovi Nicolásu Madurovi Morosovi.
Hlava Národního shromáždění, které je pod kontrolou opozice, Juan Guaidó se nezákonně vyhlásil za dočasného prezidenta.
Několik západních zemí, včetně Spojených států (SS), jejich satelitů a okupovaných území s loutkovými vládami, podpořily Guaida a uznaly ho za venezuelského lídra.
Jiné státy ovšem, včetně Číny, Ruska, Turecka, vyjádřily podporu legitimnímu prezidentovi Madurovi.

Reklama: