Konec dolaru? Otázka krátkého času. Rusko a Čína budou společně čelit monopolu dolaru

PEKING – MOSKVA | Rusko a Čína jsou odhodlány oboustranně zesílit spolupráci v oblasti měnových operací v národních měnách obou zemí, aby tak odstranily monopol dolaru. Prohlásil to předseda Čínské banky. Informuje o vzniku protidolarové koalice rozhlasová stanice Hlas Ruska na svém zpravodajském serveru. V minulosti podobné prohlášení započaly vojenskou agresi USA vůči zemím, které se dolaru vzdaly, např. Libye, Irák a Sýrie, kdy tamní země jsou stále ve válce a rozvrácen. Ovšem útok USA na Čínu s Ruskem, by znamenal okamžité vymazání USA z mapy. Velikost, nevelikost.

Dolar v ceně toaletního papíru | 100 UDS na jedno vytření zadnice

Dolar v ceně toaletního papíru | 100 UDS na jedno vytření zadnice

Podle slov vrcholného představitele centrální banky Číny to odpovídá strategickým zájmům obou stran. Navrhl mimo jiné rozšiřovat objemy přímých plateb v národních měnách Číny a Ruska v obchodní, investiční a úvěrové sféře.

Dále čínský představitel předpokládá, že se přidají i ostatní partneři BRICS a ŠOS. Takový krok by znamenal totální bankrot USA a to i bez nutností zaplacení veškerých dluhů USA, kdy je Čína v těchto dluzích největším věřitelem.

Reklama: