Pražanům bude po vládě stalinistických Pirátů hodně dlouho špatně od žaludku

V Praze voliči pustili Piráty k moci. Chce se říct – jen houšť a větší kapky. Jinak asi lidem nedojde, že amatéry a nezkušené naivy k moci pouštět nemají.

Eva Hrindová | foto: archív autorky

Neříkám, že mají volit staré aparátčíky. Ale hodili by se lidi, kteří mají nějakou zkušenost s reálným životem. Práce v korporátu nebo start-upu ale takovou zkušeností není…

Piráti nám ukazují, že jsou to fakt postavy z pohádky. Naplnili představu neokoukaných rebelů, zvolili správná hesla a image rebelů a bojovníků za spravedlnost podpořili neformálním vzhledem. Lidi jim na to skočili, protože chtějí být klamáni a nechce se jim přemýšlet.

Nejkomičtější je jak si hrají na ty rebely – mají dredy a dlouhé vlasy. Ale tyhle vnější znaky fakt z člověka rebela neudělají.

Když Ivan Bartoš kádruje jako kovaný stalinista Tommyho Robinsona, trochu se jeho image bojovníka hroutí. Měl by si spíš nasadit stalinistickou čapku .

Jedno je jisté, dokud nebudou lidi trochu přemýšlet a budou k volbám přistupovat jako k soutěži krásy a reklamních agentur, musíme s politickými kašpárky počítat a připravit se na jejich působení.

Reklama: