Vrazi a zločinci jásají; Zatčení Juliana Assange je morovou ránou svobodné žurnalistice

LONDÝN | Julian Assange byl zatčen. Svobodná žurnalistika na tzv. demokratickém západě byla zasažena morovou ránou. Občané nemají právo na informace, ale jen na lži, dezinforamce a fake news a propagandu šířenou vládou ve spolčení se zločinnými novináři, kteří jako poslušné presstitutky vymývají lidem mozky. Ruský rezort zahraničí zatčení Assange odsoudil, ale třeba třeba váleční zločinci a islamizátoři to vítají jako Theresa Mary May a Hillary Clinton.

Julian Assange po zatčení britskými bastardy | repro: Sputnik (© REUTERS / Henry Nicholls)

Je pravdou, že Julian Assange kousal do ruky, která jej krmila, když pravdivě informoval o tom jaký je ekvádorský prezident Lenín Boltaire Moreno Garcés zločinec. To jej patrně bude stát život a američtí vrazi jej mohou i zavraždit, jelikož CIA má povolení vraždit po světě beztrestně. Jaký bude jeho osud?

Ruka „demokracie“ tiskne krk svobody

Marija Vladimirovna Zacharova

Tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Vladimirovna Zacharova okomentovala zadržení zakladatele portálu WikiLeaks Juliana Assange na ekvádorském velvyslanectví v Londýně.

Zakladatel portálu WikiLeaks Julian Assange byl zadržen na velvyslanectví Ekvádoru ve Velké Británii a zůstane ve vazbě, dokud nebude předveden před soud, což by mělo být co nejdříve, informuje policie.

Marija Vladimirovna Zacharova na své stránce na Facebooku tvrdě okomentovala tuto událost. „Ruka demokracie tiskne krk svobody,“ napsala tisková mluvčí ruského ministerstva zahraničních věcí.

Dmitrij Sergejevič Peskov | foto: Sputnik / Sergey Gunejev

Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov také okomentoval zadržení zakladatele WikiLeaks. Prohlásil, že Kreml doufá, že práva Assange budou respektována.

„Byl zadržen v Londýně. Takže nemůžu zatím nic říct. Doufáme samozřejmě, že všechna jeho práva budou dodržena,“ řekl v odpovědi novinářům Peskov, Dmitrij Sergejevič.

Margarita Simonovna Simonjana | reprofoto: RT

Hlavní redaktorka Sputniku Margarita Simonovna Simonjana se vyjádřila ohledně zadržení Assange. Napsala o tom na svém Telegram kanálu. Margarita Simonovna Simonjana si vzpomněla na to, jak se s ním seznámila před osmi lety, a jak už tehdy ji Assange vysvětloval, že Google a všelijaké Twittery jsou určeny pro to, aby a) všechny sledovaly, b) řídily náladu davu.

Skoro sedm let strávil na tomto velvyslanectví – bez slunečního světla, procházek a normální komunikace. V poslední době ještě bez internetu a návštěv. Několikrát jsem jezdila k němu na velvyslanectví. Je to prostě byt naproti rušnému známému londýnskému Harrodsu. Ve dne v noci je obklíčen policisty. Tam už nebylo možné svobodně mluvit, ale mluvili jsme o životě, o světě a o jeho osudu.
‚Proč to potřebuješ?‘ ptala jsem se. ‚Obětoval jsi svůj život, proč?‘
‚Protože nenávidím lež. A nenávidím, kdy mi lžou,‘ – řekl Assange.
Co ho teď čeká? Desetiletí ve vězení? Trest smrti v jednom ze států celosvětové pochodně demokracie?
Byl připraven na všechno.
Dnes celosvětové pokrytectví zvítězilo,
“ napsala.

Černý den pro svobodu tisku

Edward Snowden

Bývalý pracovník amerických tajných služeb Edward Snowden označil zadržení zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, který se od roku 2012 skrýval v poselství Ekvádoru v Londýně, za černý den pro svobodu tisku.

„Záběry toho, jak velvyslanec Ekvádoru zve tajnou policii Velké Británie do velvyslanectví, aby vyvedli vydavatele – ať se vám to líbí, nebo ne – materiálů, které získaly ocenění, z budovy velvyslanectví, se dostanou do učebnic dějepisu. Kritici Assange se mohou radovat, ale je to černý den pro svobodu tisku,“ napsal Snowden na svém Twitteru.

Dříve britská policie zatkla zakladatele WikiLeaks Juliana Assange. Byl zadržen v centru Londýna. Jak oznámil ekvádorský prezident, Ekvádor odmítl Assangovi poskytnout azyl.

Lenín Boltaire Moreno Garcés je zločinec

Rafael Correa | foto: lainfo.es

Bývalý ekvádorský prezident Rafael Correa ve čtvrtek kritizoval současnou hlavu státu Lenina Morena a označil ho za zrádce. Reagoval tak na rozhodnutí povolující zatknout v Británii zakladatele organizace WikiLeaks Juliana Assange. Informovala o tom agentura AFP.

„Největším zrádcem v historii Ekvádoru a Latinské Ameriky je Lenin Moreno, který povolil britské policii vstoupit na naše velvyslanectví v Londýně a zatknout Assange,“ napsal Correa na Twitteru.

„Moreno je zkorumpovaným člověkem, ale to, co udělal, je zločinem, na které lidstvo nikdy nezapomene,“ dodal Correa, který Assangeovi udělil azyl ještě v roce 2012, kdy byl prezidentem.

Bývalý ekvádorský lídr, který v současnosti žije v Belgii, zdůraznil, že Assange není jen držitelem azylu, ale také ekvádorských občanem.

Svině s krví na rukou jásá!

Hillary Clinton | foto: ze-sveta.cz

Zakladatel organizace WikiLeaks Julian Assange se musí odpovídat za to, co spáchal, prohlásila bývalá americká ministryně zahraničních věcí Hillary Clinton. Informovala o tom v pátek agentura AP.

WikiLeaks zveřejnila v roce 2016 e-maily Demokratické strany ukraden hackery, které údajně poškodily prezidentskou kampaň Clinton v letošních volbách. No, byla v nich pravda. Za zveřejnění pravdy náleží podle „demokratky“ Clinton trest.

„Podstatné je, že se musí odpovídat za to, co spáchal, “ uvedla Mrs. Clinton na Assangeovu adresu ve čtvrtek. Ona sama by měla být souzena za válečné zločiny v Libyi a sedět dokud nezdechne v kriminále.

Zničí Británii islamizací a za pravdu by ráda trestala

Prašivá islámská čuba Theresa Mary May | foto: HS

Britská premiérka Theresa Mary Mayouvítala ve čtvrtek zatčení zakladatele organizace WikiLeaks Juliana Assange a poděkovala Ekvádoru za spolupráci. Tím dokázala, že je odpůrkyni svobody a svobody tisku a je jen zločinec.

„Ve Spojeném království není nikdo nad zákonem,“ řekla poslancům v Dolní sněmovně parlamentu a poděkovala i britské policii za prokázání velké profesionality, kdy tím myslela policejní brutalitu, kdy Assage byl z velvyslanectví násilně vynesen.

Policie uvedla, že zakladatele WikiLeaks zatkla poté, co ji na velvyslanectví „pozvali“, Jelikož mu ekvádorská vláda zrušila azyl. Ekvádorský ministr zahraničí José Valencia podle agentury AFP oznámil, že vláda prezidenta Lenina Morena zrušila Assangeovi i ekvádorské občanství, které dostal v roce 2017. Liberální demokraté v praxi stalinistických procesů lidové demokracie.

Svoboda tisku je podle Spojených států spiknutím

Spojené státy nesou smrt

Assange obviňují ze „spiknutí s cílem pronikání do počítačů“, hrozí mu až 5 let vězení, informovalo americké ministerstvo spravedlnosti, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dříve britská policie potvrdila, že zadržela Juliana Assange na žádost USA o extradici kvůli zveřejnění tajných dokumentů země. Ministerstvo spravedlnosti SS zveřejnilo obvinění proti zakladateli portálu WikiLeaks Julianu Assange. Obviňují ho ze spiknutí s Chelsea Manning s cílem proniknout do počítačů a odcizit tajné dokumenty.

Ve Spojených státech (SS) mu hrozí pětileté vězení, pokud bude uznán vinným. Americká prokuratura se domnívá, že Manning, která byla analytikem rozvědky v roce 2010, poskytla Assange část hesla, které bylo uloženo na počítačích amerického ministerstva obrany.

V prohlášení ministerstva spravedlnosti se uvádělo, že po získání archivu s tajnými kabely a vojenskými protokoly od Manning, Assange naléhal, aby bývala analytička získala ještě více informací. Svoboda se trestá vězením. Spojené státy jsou teroristická organizace.


Julian Assange se proslavil množstvím publikací, včetně o amerických vojenských operacích v Afghánistánu a Iráku a o podmínkách, ve kterých přebývají vězni v Guantanamu.
Když se o Assange začaly zajímat americké úřady, zakladatel WikiLeaks přijel v roce 2010 do Švédska, kde chtěl získat ochranu. Následně byl obviněn ze sexuálních trestných činů, které Assange popírá.
Švédský soud jej prohlásil za mezinárodně hledanou osobu, pak byl Assange zadržen v Londýně, ale propuštěn na kauci. Od roku 2012 se Assange schovával v ekvádorském velvyslanectví v britském hlavním městě.
V říjnu loňského roku velvyslanectví navrhlo Assange pravidla chování a komunikace, která řídila způsob návštěv, komunikaci s třetími osobami a poskytování lékařské péče.
Portál WikiLeaks 5. dubna s odkazem na vysoce postavený zdroj v Ekvádoru uvedl, že v nejbližších hodinách nebo dnech bude Assange vyhoštěn z velvyslanectví. Jako záminka mohl být použit korupční skandál se zahraničními papíry týkající se prezidenta Ekvádoru.

Reklama: