Exkomunista Andy Babiš přijme předsedu vlády komunistického Vietnamu

PRAHA | Slovenský ekonomický přivandrovalec do Praha a uchvatitel moci, exkomunista, oligarcha a zlý člověk Andy Babiš se ve středu 17. dubna 2019 ve Strakově akademii setká s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyễnem Xuânem Phúcem. Společně pak zahájí Česko-vietnamské podnikatelské a investiční fórum, informuje oddělení propagandy a budování kultu osobnosti při Úřadu vlády.

Komunisté Andy Babiš a Nguyễn Xuân Phúc

Předmětem jednání premiérů bude zejména posilování hospodářských vztahů. Vietnam je třetím největším obchodním partnerem Česka v regionu jihovýchodní Asie a premiér Nguyễn bude na návštěvě doprovázet početná podnikatelská delegace. Pozitivní vliv na vzájemnou obchodní výměnu by mělo schválení Dohody o volném obchodu mezi EU a Vietnamem.

Dále budou hovořit o prohlubování obranné spolupráce, akcích u příležitosti 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Českem a Vietnamem v roce 2020 či spolupráci ve formátu EU-ASEAN.

Oba premiéři následně vystoupí na zahájení Česko-vietnamského podnikatelského a investičního fóra. Společný program zakončí obědem v Lichtenštejnském paláci.

Nejedná se o první setkání premiérů, krátce spolu jednali na okraj Světového ekonomického fóra v Davosu v lednu tohoto roku.