Vladimir Vladimirovič Putin: Ruská armáda bude profesionální

MOSKVA | Ruský prezident Vladimir Vladimirovič Putin během schůzky s pracovníky společnosti Energomaš zhodnotil vyhlídky na zrušení základní služby v ruské armádě. Vysvětlil, že vojenské vybavení se stává složitější, stejně jako bojové úkoly, kterým čelí vojáci, a to vyžaduje profesionální armádu.

Vladimir Vladimirovič Putin

„Základní služba se postupně stává minulostí. To však vyžaduje čas a odpovídající financování,“ uvedl Putin, Vladimir Vladimirovič.

Ruský prezident také poznamenal, že některé země stále úplně neodmítají takový typ služby, protože vojenský personál má vždy úkoly, které nevyžadují vysoké kvalifikace. „Ale přesto existuje taková tendence, budeme v ní pokračovat,“ shrnul prezident.

Putin, Vladimir Vladimirovič okomentoval žádost jednoho z účastníků setkání, aby ruský stát poskytl mladým odborníkům ve vesmírném průmyslu odklad od základní vojenské služby.

Prezident připomněl, že Ministerstvo obrany Ruska má vědecké roty, stejně jako speciální centrum, které umožňuje sloužit bez ztráty kvalifikace. Na závěr připomněl, že doba základní vojenské služby v Rusku je nyní minimální. Je to jeden rok.

Reklama: