Italský ministr vnitra Matteo Salvini přicestoval do Prahy, aby navštívil místopředsedu Sněmovny Tomia Okamuru

PRAHA | Italský ministr vnitra a předseda italské vládní strany Liga Matteo Salvini se setkal v Praze s místopředsedou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamurou. Ten o tom v pátek informoval na svém facebookovém účtu.

Matteo Salvini a Tomio Okamura v Praze

Oba hovořili o strategii pro květnové volby do Evropského parlamentu (EP). „Evropský parlament je jediné místo, kde můžeme prosadit změnu v Evropě a bojovat za svobodu a suverenitu evropských národů, a proto je zcela nutné v těchto volbách uspět,“ uvedl Okamura na margo evropských voleb. Itálie by podle něj svým hlasem v EU mohlo Česku pomoci řešit například otázku kvality dovážených potravin.

Se Salvini hovořil Okamura i o migraci: „Hovoříme také o společných konkrétních krocích a návrzích řešení, abychom zajistili bezpečnost a svobodu našich občanů. Matteo už ostatně řadu těchto kroků v praxi velmi úspěšně realizuje,“ uvedl Okamura.

„Mého přítele Mattea Salviniho moc potěšilo, když viděl v Praze, kde mě na otočku navštívil, naše společné billboardy SPD “Česká republika na 1.místě!”, takže si dal sám tuto fotografii na svůj profil, který sleduje 3,5 milionů lidí z celého světa,“ uvedl Tomio Okamura.

„Matteo Salvinimu, mému příteli, italskému ministrovi vnitra a kolegovi z naší evropské vlastenecké frakce, jsem na společném pracovním obědě doporučil české speciality a skleničku moravského vína, aby ochutnal, jaké máme dobroty. Moc jemu i jeho velmi milé přítelkyni chutnalo.“