Dostane Julian Assange azyl v ČR, a nebo Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku

PRAHA | Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií (ANM), napsal Andreji Babišovi otevřený dopis. Vyzývá jej, aby jako premiér ČR zajistil, abychom poskytli politickému vězni a pronásledovanému novináři Julianovi Assange politický azyl. „Pane premiére, poskytněte Julianu Assangeovi politický azyl,“ píše v úvodu.

Bude jedna z letošních Krameriových cen udělena Jualinu Assage?

„Zatčení Juliana Assange pobouřilo celý demokratický svět. Zakladateli WikiLeaks hrozí mnohaleté vězení. Veřejnost přitom nebyla seznámena s jediným věrohodným důkazem, který by svědčil v jeho neprospěch. Demokracie stojí a padá se svobodou slova!“ píše předseda Asociace nezávislých médií, která udílí Krameriovu cenu za nezávislou žurnalistiku novinářům, kteří se pravdy nebojí.

Bývalý policejní prezident Stanislav Novotný dále píše: „A proto se naléhavě obracím právě na Vás, pane předsedo vlády České republiky, abyste Julianu Assangeovi poskytl politický azyl v České republice. Naše země uměla lidem, ohroženým bezdůvodnou perzekucí, pomoci už mnohokrát v minulosti. Nefalšované sympatie okolního světa si nepochybně získá, dokáže-li to i tentokrát.“Dostane

„S díky předem za porozumění a vstřícné stanovisko,“ uzavírá předseda Asociace nezávislých médií.

Bude letos udělena cena asociace na dálku zatčenému Julianovi? Redakce konzervativního deníku bez politické korektnosti Vlasteneckénoviny.cz již navrhla Juliana Assange na ocenění Krameriovou cenou za nezávislou žurnalistiku. Pan předseda ANM nominaci přijal.