Izrael zranil tři syrské vojáky

DAMAŠEK | Válka nekončí. Syrská letecká obrana zachytila izraelské rakety v provincii Hamá, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

PVO S-300 Favorit | repro: MilitaryArms.ru

Na internetu se objevilo video, na kterém je zachyceno, jak síly syrské letecké obrany odrážejí raketový útok na provincii Hamá. Podle agentury SANA, izraelská letadla vypustila rakety v oblasti Masyaf kolem 2:30 místního času. Útok byl proveden ze vzdušného prostoru Libanonu. V jeho důsledku bylo také zničeno několik budov.

Tři syrští vojáci byli zraněni při leteckém útoku Izraele na pozice syrské armády v provincii Hamá, oznámila syrská národní agentura SANA s odvoláním na vojenský zdroj.

Syrská státní televize dříve oznámila, že síly PVO dokázaly zachytit vystřelené rakety. Izraelské úřady zatím nijak nekomentovaly zprávy o svém podílu na útoku. Izraelské obranné síly nejednou útočily na objekty v Sýrii. Naposledy došlo k tomu koncem března. Úřady odůvodňují takovou strategií nutností zabránit pokusům Íránu upevnit se vojensky v Sýrii.