Ruská fregata Admirál Gorškov vplula do Jihočínského moře

MOSKVA | Ruská fregata Admirál Gorškov dokončila plavbu v Malackém a Singapurském průlivu a vplula do Jihočínského moře, řekl šéf tiskové služby Severní flotily ruského loďstva, kapitán 1. ranku Vadim Serga. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ruská fregata Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov | repro: wikipedie.org

„Ruská fregata Admirál flotily Sovětského svazu Gorškov, který vede oddíl válečných a podpůrných lodí Severní flotily na dlouhé plavbě, dokončil průplav Malackého a Singapurského průlivu a vplul do Jihočínského moře,“ řekl Serga novinářům.

Uvádí se, že ruští námořnici zamířili do čínského přístavu Čching-tao na poloostrově Šan-tung, kde 23. dubna se bude oslavovat 70. výročí námořních sil Čínské lidové osvobozenecké armády. Posádka ruské fregaty se připravuje na účast na oslavách věnovaných tomuto datu.

Dodává se, že fregata je doprovázena vlečnou lodí Nikolaj Čiker, multifunkčním plavidlem materiální a technické podpory Elbrus a námořním tankerem Kama.

Oddíl lodí se vydal na dlouhou plavbu 26. února. Pro hlavní fregatu projektu 22350 je tato plavba první v historii. Posádka lodi navštívila Džibutsko a přístav Kolombo na Srí Lance. Od začátku plavby fregata překonala více než 11 tisíc námořních mil a provedla několik všeobecných lodních cvičení na obranu a používání raketových zbraní.