Vypustil jsem pšouk a zalezl do bruselské řiti až po kotníky

Jako občanští demokraté jsme dnes členy třetí nejsilnější frakce v Evropském parlamentu – a lídr naší kandidátky je zároveň takzvaným spitzenkandidátem – tedy celoevropským kandidátem naší frakce na předsedu Evropské komise.

Petr Fiala s pohledem politického psychopata | reprofoto: youtube.com

To je mimořádně silná, unikátní příležitost posílit rozumnou politiku v EP a také zde v Bruselu posílit náš český národní zájem. Chceme posilovat společný trh – to je náš zájem. Chceme velký právní úklid evropské legislativy – to je náš zájem.

Náš zájem je, aby lidé Unii rozuměli, aby se v Evropě nehromadily předpisy v nikdy nekončícím procesu. Náš zájem je, abychom dělali dobře to, co je třeba, a nechali na pokoji národní státy v tom, co chtějí dělat sami. Chceme chránit hranice Schengenu – to je náš zájem.

A náš zájem je například i to, aby Unie nefinancovala nesmysly. Abychom například v zemědělství pomohli malým a středním a nezvýhodňovali ještě více ty největší. A to musíme změnit doma v České republice a prosazovat to i tady v Bruselu.

Jednoduše chceme, aby náš zájem byl více slyšet. A z celé české politické nabídky je to ODS se svým týmem a lídrem, která bude nejvíce a nejlépe slyšet.