Teroristé jsou odpovědní v Sýrii za smrt jednoho dítěte a zranění dalších dvou

DAMAŠEK | Jedno dítě zemřelo v syrském městě Aleppo v důsledku výbuchu miny nalíčené teroristy, další dvě byly zraněny. Informuje syrská státní televize s odkazem na zdroj ve vedení městské policie, na kterou se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Nejčastější obětí vrahů v Sýrii jsou děti

„Mina, která byla umístěna teroristy, dnes explodovala v Aleppu, v důsledku čehož zemřelo dítě, další dvě byly zraněny,“ uvedl televizní kanál. Zraněné děti byly hospitalizovány v univerzitní nemocnici ve městě, kde jim byla poskytnuta první pomoc.

V pátek, v důsledku podobného incidentu v Aleppu, v oblasti al-Hamdaniah, byly zabity dvě děti, pět bylo zraněno. Takové incidenty v Sýrii nejsou neobvyklé. Teroristé, kteří opouští osady pod tlakem syrské armády, kladou výbušná zařízení, často v obytných budovách.


Ozbrojený konflikt v Sýrii probíhá od roku 2011. Koncem roku 2017 bylo vyhlášeno vítězství nad teroristickou skupinou Islámský stát v Sýrii a Iráku.
V některých oblastech Sýrie pokračuje vyčistění od bojovníků. V současné době se do popředí dostávají politické dohody, obnova země a návrat uprchlíků.