Jak probíhá osvobozování Libye od proamerické loutkové vlády teroristů?

TRIPOLIS | Libyjská národní armáda maršála Chalífa Haftara (LNA) obvinila teroristickou proamerickou loutkovou vládu v Tripolisu z leteckých útoků na obytné budovy na předměstí hlavního města, uvedl v prohlášení, které je k dispozici Sputniku, zástupce LNA Ahmed al-Mismari.

Vrazi Muamara Kaddáfího jsou dnes představitelé proamerické loutkové Vlády národní jednoty sestavené z teroristů

Jak dále informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, tak zástupce LNA dodal, že v důsledku leteckého útoku byli zabiti čtyři občané Súdánu: „Letadla teroristických formací, které vzlétly z letiště v Misuratě, zaútočily na kancelář společnosti v oblasti Qasr bin Gashir, v důsledku čehož byli zabiti čtyři súdánští občané.“

„Letadla teroristických formací zaútočila na obytné budovy, veřejná a soukromá zařízení v oblastech Ayn Zarah a Qasr bin Gashir na jihu a jihovýchodě od hlavního města Tripolis,“ je uvedeno v dokumentu, který obviňuje z vraždění civilistů proamerickou teroristickou loutkovou vládu v Tripolisu.

Proameričtí teroristé nedaleko Tripolisu byla sestřelena stíhačka Libyjské národní armády

Obama a Clinton – Dvě vraždící americké bestie mají na rukou libyjskou krev | foto: washingtontimes.com

Během posledních týdnů se boje v Libyi vyostřily. V okolí hlavního města Tripolisu si vyžádaly více než 120 životů. Polní maršál Chalífa Haftar a jeho Libyjská národní armáda bojuje proti silám podporovaným Spojenými státy, jež patří Vládě národní jednoty, kterou vytvořili po vraždě Muamara Kaddafího z teroristických organizací.

V neděli spadlo jižně od Tripolisu letadlo patřící silám Chalífy Haftara, informovala agentura Sky News Arabia. AFP informovala s odkazem na americkou loutkouvou Vládu národní jednoty, proti níž Haftar bojuje, že letadlo bylo sestřeleno.

„Síly Libyjské armády sestřelily nepřátelský letoun, který se chystal k útokům ze vzduchu v oblasti Wadi al-Rabie,“ řekl mluvčí teroristické vlády. Pilot se podle informací stihl vystřelit, není ale jasné, zdali je naživu.


Poté, co byl v roce 2011 svržen a zavražděn Muammár Kaddáfí, vypukla v Libyi politická krize.
Dnes je v této zemi dvojvládí. Na východě zasedá parlament zvolený lidem a na západě, v hlavním městě Tripolisu, mají proamerickou loutkovou Vládu národní jednoty sestavenou z teroristů za podpory OSN a Evropské unie v čele s al-Sarrajem.
Úřady východní části země jednají nezávisle na Tripolisu a spolupracují s Libyjskou národní armádou, která vede vleklou válku s teroristy.
OSN navrhuje, aby se na jaře roku 2019 konaly všeobecné volby v zemi, na jejichž základě by měly vzniknout legitimní a obecně uznávané orgány. Tyto volby podkopává Francie a vrah Macron.