Miloš Zeman přijme nové poskoky do vlády Andyho Babiše

PRAHA | Prezident Miloš Zeman dnes přijme kandidáty na ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a na ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka. Zprávu přinesla ČTK, na kterou se odkazují Parlamentílisty.cz.

Babiš představuje své nové poskoky

Schůzky se uskuteční odpoledne na zámku v Lánech. Zeman už oznámil, že nové ministry jmenuje po návratu z Číny 30. dubna.

Slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy Andy Babiš navrhl změny v čele dvou ministerstev Zemanovi minulý týden. Rošáda poskoků: Havlíček nahradí Martu Novákovou, z dopravy odejde Dan Ťok. Zatímco Ťok se rozhodl k rezignaci sám, Nováková odchází na přání Babiše.

„Havlíček nyní působí jako místopředseda vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, jako o novém ministrovi se o něm spekulovalo dlouho. Kremlík je na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) náměstkem,“ píše server a dodává, že Havlíček považuje za své hlavní priority podporu podnikání a dokončení restrukturalizace státních agentur.

Chce se věnovat také snižování administrativy nebo podpoře exportu. V energetice je podle něj nepochybné, že peníze půjdou do jaderné energetiky. Kremlík po své nominaci řekl, že ji považuje za ocenění své práce.

Reklama: