Rusko bude patřičně reagovat na aktivitu Severoatlantické aliance v Černém moři

MOSKVA | Zvýšené aktivity Severoatlantické aliance (SA) v Černém moři ohrožují regionální stabilitu, Moskva bude reagovat odpovídajícím způsobem, řekl novinářům náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Borisovič Gruško, kterého cituje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

„Podnikneme, samozřejmě, všechna potřebná opatření, abychom neutralizovali hrozby související se zvýšenými aktivitami SA v tomto regionu, pozorně sledujeme plánování Aliance v posílení přítomnosti v tomto regionu, a budeme příslušným způsobem reagovat,“ řekl Gruško, Alexandr Borisovič při zasedání Rady pro zahraniční a obrannou politiku.

Na Ministerstvu zahraničních věcí jsou naprosto přesvědčeni, že bezpečnost v tomto regionu má zajistit především spolupráce černomořských států: „Máme k tomu všechny potřebné součásti. Je to Organizace černomořské ekonomické spolupráce, a ve vojenské oblasti dokument o opatření důvěry v Černém moři,“ dodal Alexandr Borisovič Gruško.

Záběry vydané ruským ministerstvem obrany v sobotu ukazují různé lodě, trysková letadla a mobilní systém pobřežní obrany, který se účastní cvičení na jihu Ruska.

Raketový člun Šuja 962 a raketová korveta R-60 a také ponorka Suzdalec, proti-sabotážní loď Kinel a velká přistávací loď Azo pracovaly při bojových operacích v Černém moři a vrátily se ke svému stálému rozmístění, uvedla média citující Černomořskou flotilu.

Letouny SU-27SM doprovázely strategické bombardéry TU-160 a zachytily vzdušné cíle nad Černým mořem.Systém mobilních pobřežních obranných systémů Bastion se také účastnil cvičení. Nácvik mořské záštity SA se konal 5. a 13. dubna v Černém moři.

Reklama: