Ministr zahraničí SS M.Rd. Pompeo o Venezuele šíří dezinformace. V Číně označili za lháře

PEKING | Čína v pondělí ostře zkritizovala amerického ministra zahraničí Mika Richarda Pompea za obvinění Pekingu z prodlužování krize ve Venezuele a ministrova výroky označila za lži. Informovala o tom tisková agentura AFP.

Mike Richard (zkráceno na M.Rd.) Pompeo – vhodný zmrd k oběšení? | repro: Axios

Peking je hlavním věřitelem Venezuely a udržuje si vztahy s vládou prezidenta Nicolase Madura Morose, který se těší i podpoře Ruska. Ovšem absolutní většina světa uznává prezidenta Madura jako legitimního prezidenta, jen Spojené státy a jejich vazalové, satelity a okupované území, které musí poslouchat vrahy z Washingtonu na slovo, to mají jinak.

Mluvčí čínského resortu diplomacie Lu Kang uvedl: Pompeo zlomyslně očernil vztahy Číny s Latinskou Amerikou a že je to právě Washington, který bere tento region jako svůj zadní dvorek, tedy své vlastní území. Tím označil Spojené státy za okupanty v Latinské Americe. „Někteří politici Spojených států už určitou dobu zveřejňují takové úsudky,“ řekl mluvčí Lu Kang.

„Tato slova a činy jsou hodné opovržení. Ale lež zůstane lží, i když ji budete opakovat tisíckrát – stále jsou to lži. Pane Pompeo, přestaňte,“ dodal mluvčí čínského ministerstva zahraničí.

M.Rd. Pompeo v pátek 12. dubna v projevu v Chile šířil dezinformaci, lži a americkou válečnou propagandu, že finanční podpora Madurovho režimu Pekingem pomohla vyvolat a prodloužit krizi ve Venezuele. Naopak jsou to Spojené státy, které v zemi vyvolávají krizi. Právě bandité z Washingtonu jsou za vše odpovědní.