Ministerstvo zahraničí Ruska nazvalo pokus Američana pronést bombu do letadla za provokaci

MOSKVA | Ministerstvo zahraničních věcí hodnotí pokus pracovníka amerického velvyslanectví pronést bombu na palubu letadla v Šeremetěvu jako provokaci, řekl náměstek ministra zahraničních věcí Oleg Vladimirovič Syromolotov uvedl v rozhovoru pro Sputnik, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Minometný granát

Dne 9. března při vstupu do letištního terminálu našli pracovníci bezpečnostní služby při kontrole v zavazadle diplomata předmět podobný minometné bombě. Odborníci potvrdili, že se jedná o bombu, ale bez výbušniny, ačkoliv její stopy byly nalezeny uvnitř trupu letadla.

Syromolotov Oleg Vladimirovič řekl, že Moskva vyjádřila protest velvyslanectví i ministerstvu zahraničních věcí Spojených států. „Slíbili nám, že viník bude přísně potrestán. Zároveň se odvolali na to, že se jedná o lehkomyslného mladého muže,“ řekl.

Podle názoru náměstka ministra zahraničních věcí by Američan, který se schovává za imunitu a opouští Rusko na konci pracovní cesty, mohl plnit úkol testování spolehlivosti kontrolních mechanismů na hranicích.

Syromolotov, Oleg Vladimirovič také uvedl, že diplomat nemohl pochopit, že porušuje zákon. Vyjádřil naději, že se tyto incidenty nebudou opakovat.