Anonymous se mstí za zatčení Assange? Ekvádor zaznamenal 40 milionů kybernetických útoků

QUITO | Ekvádor se od odebrání politického azylu zakladateli WikiLeaks Julianu Assangeovi a po jeho drastickém a brutálním zatčení britským policejním dobytkem, stal terčem 40 milionů kybernetických útoků mířených na webové stránky veřejných institucí. S odvoláním na oznámení Quita o tom informovala agentura AFP. Hnutí Anonymous slibovalo radikální pomstu.

Ilustrační snímek

Náměstek ministra pro informační a telekomunikační technologie Patricio Real v pondělí uvedl, že útoky se začaly ve čtvrtek. „Především přicházeli ze Spojených států, z Brazílie, Holandska, Německa, Rumunska, Francie, Rakouska“ jakož i se samotného jihoamerického Ekvádoru,“ uvedl.

Útoky zasáhly nejvíce ministerstvo zahraničí, národní banku, prezidentský úřad, několik ministerstev a univerzit. Ani jedna z poškozených institucí neohlásila krádež informací nebo odstranění dat či dat. Hnutí Anonymous nekrade, ale dokáže vyřadit cokoliv. Podle neověřených informací stáli i za výpadkem Facebooku a jeho služeb, který vyřadil tuto síť globálně.

Assangeovi příznivci tvrdí, že Ekvádor zradil zakladatele WikiLeaks na příkaz Washingtonu. Ukončení jeho azylového pobytu bylo podle nich nelegální a představuje temnou chvíli pro svobodu tisku. Anounymus ihned prohlásili, že pomsta bude krutá.