Chce více islamizace? Slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy Babiš jednal s ministrem zahraničních věcí Ománu

PRAHA | Nepovedený pokus o předseda vlády České republiky, slovenský ekonomický přivandrovalec do Prahy Andy Babiš včera jednal s ministrem, doprava pověřeným agendou zahraničních věcí Sultanátu Omán Júsufem bin Alawí bin Abdulláhem. Informuje oddělení státní propagandy při Úřadu vlády ČR, které za peníze nás všech buduje gustavohusákovskému Babišovi kult osobnosti.

Andy Babiš kousl do lejna…

Jednání se týkala zejména prohloubení ekonomické a technologické spolupráce, možnosti zavedení přímé letecké linky či rostoucí turistické výměny. Česká republika má rovněž zájem na posílení diplomatické přítomnosti Ománu v Praze a naopak.

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Maskatem by pomohlo navýšit počet turistů i rozvoji ekonomických vztahů. Pro Omán patří rozvoj cestovního ruchu a budování turistické infrastruktury mezi hlavní priority. Oběma směry míří stále více návštěvníků, kdy z Ománu je zájem hlavně o české lázeňství. ČR podepsala minulý měsíc s Ománem bilaterální dohodu o letecké přepravě.

StBá Babiš také diskutoval s ministrem Júsufem bin Alawí bin Abdulláhem o zájmu Ománu o technologii SAWER vyvinutou ČVUT, která umožňuje získávat vodu z ovzduší v pouštních podmínkách.

„Omán má zájem na dalším testování těchto technologií s tím, že by je bylo možné využít v odlehlých oblastech země. Zástupci ománské strany dnes rovněž navštíví ČVUT, kde si technologie prohlédnou. Také vodohospodářství patří mezi jednu z oblastí, ve kterých mohou české firmy v zemi uspět,“ píše oddělení státní propagandy Úřadu vlády ČR.