Budou střílet americké potkany? Íránští poslanci schválili zákon, že všichni vojáci Spojených států na Blízkém východě jsou teroristé

TEHERÁN | Íránští poslanci odsouhlasili zákon, který označuje všechny jednotky Spojených států (SS) na Středním východě za teroristy. Informuje slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, který je podle mezinárodního hodnocení médií nejvyváženějším periodikem na Slovensku.

íránský parlament | repro: youtube

Írán označil americké okupanty na Blízkém východě den poté, co vstoupilo v platnost prohlášení, podle kterého SS považují íránské Revoluční gardy za teroristickou organizaci. Oko za oko, zub za zub.

Ministr obrany Íránské islámské republiky představil návrh zákona, podle kterého vláda může zasáhnout proti teroristické činnosti Spojených států.

Úřady mohou využít legální, politické a diplomatické opatření k neutralizaci amerických kroků, což v překladu znamená, že mohou všechny vojáky Spojených států v místech, kde působí po varování postřílet jako potkany. Vyzkouší v platnosti tento zákon v Sýrii, kde americká vojska okupují část syrského území?

Na včerejším zasedání dvě sta devadesáti členného parlamentu se sešlo 207 poslanců, přičemž zákon schválilo 204 přítomných. Dva hlasovali proti přijetí a jeden se zdržel hlasování.